“Дахують” контрабанду та грабують людей: на Закарпатті набирає сил нове злочинне угруповання
У Закарпатській області троє колишніх бандитів у розпал повномасштабної війни РФ проти України сформували злочинне угруповання, яке "підминає" під себе весь кримінальний світ регіону, займається рейдерством, контрабандою та кришуванням call-центрів, які шахрайськими методами грабують місцеве населення.
Як зазначається, до угрупування увійшов один із найвідоміших у 90-х роках кримінальних авторитетів Закарпаття Євген Ігнаткін, відомий також як “Женя Донецький” або “Палич”. До 1998 року він займався імпортом спиртних напоїв із країн ЄС в Україну та РФ, і скоїв кілька зухвалих вбивств, за останнє з яких – вбивство депутата Закарпатської обласної ради Михайла Токаря – відсидів у в'язниці 15 років.
Разом із ним у угрупованні також бере участь Василь Собчук, якого в кримінальному світі звуть “Вася Кримський”, та Іраклі Чантуріа, відомий як кримінальний авторитет та родич “злодія в законі” Лаші Джачвліані (“Лаша Сван”).
“Вася Кримський у 90-ті роки був одним із головних членів угруповання “європейців” у місті Прилуки Чернігівської області і був “дивлячим” цього міста від кримінального авторитету Валерія Дубиля. Сьогодні ж за свою діяльність у Криму Василь Собчук розшукується поліцією окупованої Феодосії”, – йдеться у публікації.
Сьогодні вони займаються “кришуванням” CALL-центрів у Мукачеві, Ужгороді та інших містах, вимагають неіснуючі борги у підприємців, займаються незаконною вирубкою та вивезенням лісу, контролюють контрабанду цигарок до Євросоюзу та наркотрафік із ЄС до України, у тому числі й у зону бойових дій. .
Крім того, ця трійця незаконно заробляє на війні, а саме на вивезенні чоловіків призовного віку за кордон. Але ті, хто оформив виїзд з України, потім стають жертвами Ігнаткіна-Собчука-Чантурії, бо ті після відправлення “уклоністів” за межі країни за допомогою “чорних нотаріусів” переоформлюють їхні квартири на себе чи своїх людей. Також бандити підробляють документи, намагаючись відібрати бізнес чи земельні ділянки у місцевих підприємців.
“Закарпатські бандити не приховують, що чекають на прихід так званого “російського світу”. Євген Ігнаткін має російське коріння (народився в Липецькій області РФ, – ред.) та тісні зв'язки ще з 90-х років. А як відомо, російський кримінальний світ радісно підтримав російського диктатора у війні проти України”, – пише видання.
Дане злочинне угруповання останнім часом настільки зміцніло, що фактично сьогодні "тримає" під собою все Закарпаття, плюючи на закони і не отримуючи майже жодного опору з боку влади та правоохоронних органів, зазначають журналісти.